En (snudd på) perfekt söndag

På en ledig söndag utan nästan någon tid att passa hinner man en himla massa!

Bara det att det var dimma i dag gör mig lycklig ända in i märgen. Näst efter sol så är det mitt favvo-väder och jag tror det beror på att allt blir på något vis så stilla. T o m ljuset förändras!
All is och snö är borta och det funkade fin-fint att springa intervaller i Olympia-parken. 14 x 2 min. med en riktigt bra känsla! Trött blev jag såklart men det är ju liksom det som är meningen med intervaller.

Var bara hemma för att byta om och koka te innan jag hojjade ner till havet. Finns inga ord för hur vackert och härligt det var eller hur tacksam jag är för att ha detta så nära.

Tiden jag hade att passa var ett ”slags Pilates-pass” på Bindu.

Jag skriver med ”” för grunden är Pilates men det är många knorrar. Svetten stänker, musklerna darrar och träningsvärken är garanterad. Love it!

Har även hunnit städa, ta en powernap och förbereda inför helgens konst-utställning. Du är så välkommen om du har tid och lust!


Tror jag kommer sova extra gott i natt…

Hur har din söndag varit?

Kram från Ingmarie

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *