Sista och första

Som du kanske vet så älskar jag mina Newton-skor. Jag ogillar att hiva dem trots att de kan vara så slitna att sulorna nästan lossnar men till slut måste jag ju.
I dag var sista dagen jag använde dessa..

De har jobbat på bra och det blev ingen direkt vila i dag heller. Distans + 15 x upp&ner för ”Kina-backen” + mer distans.
17 km totalt. Den där backen var det längesedan jag harvade runt på och de första två varven var benen i total chock. Hela kroppen förresten. Jag hade tydligen helt glömt hur jobbig den är!
Men sen hajade de grejen och pinnade på. Det betyder dock inte att det gick snabbt men det var i alla fall ruggigt jämna ”varv”. (Varje runda är 600m)
De sista två var dock väldans slitsamma för då hade benen helt tröttnat.

Havet lockade precis hela tiden och det var där jag avslutade det hela. Obeskrivbart härligt!

Nu är vi på andra sidan sundet för nu är första dagen på nästa äventyr och i morgon ska vi flyga över Atlanten. Ska bli oerhört skoj och spännande så ve den som skickar några drönare, bomber eller annat skräp som hindrar oss.

Kram från Ingmarie

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *